Талапкерлер мен олардың ата-аналарына арналған кеңестер

1) Оқуға түсуді алдын ала жоспарлау
Бұл талапкерлердің ата-аналарына арналған кеңес: оқушыны оқу орнына түсіруге бір жыл бұрын дайындаңыз. Балаңызға оқу орны мен мамандығын таңдауға көмектесіңіз.

2) Өзіңіздің бейімділіктеріңіз бен қабілеттеріңізді анықтаңыз. Қандай хоббиіңіз бар екенін ойлап көріңіз – өміріңізді сүйікті хоббиіңізге арнаған дұрыс.

3) Оқу орнында көрсетілетін қызметтердің сапасы мен педагогикалық қызметтер бойынша рейтингісі мен түлектердің мамандық бойынша жұмысқа орналасу деңгейі өте маңызды.

2020 жылғы колледждердің рейтинг қорытындысы бойынша ТЖПТК ҚР №1 колледжі болып табылады, түлектердің жұмысқа орналасу деңгейі 96% құрайды.

4) Оқу орны мен мамандық таңдағанда, болашақта жұмыс істейтін кәсіпөрынды таңдамаңыз. Кез келген жерде кәсіби табысқа жетуге мүмкіндік беретін білім мен дағдыларды қайдан алуға болатынын ойлаңыз!

5) Орта арнаулы оқу орнының (колледждің) артықшылығы – 9-сыныпты бітіргеннен кейін оқуға түсу және бастапқы біліктілікті жоғары оқу орнын бітірген әріптестерінен әлдеқайда ерте алу мүмкіндігі.

6) Колледж бағдарламасы мектеп пәндерін толық көлемде меңгеруді, сонымен қатар колледждің материалдық-техникалық базасын пайдалана отырып бейіндік және арнайы пәндерді оқытуды көздейді.

7) Колледждің ерекшеліктері теориялық конструкцияларды емес, практикалық білімді жетілдіруге көмектеседі. Студенттерге жұмыс орнында қолданылатын және кәсіптік қызметте қажетті дағдыларды үйретеді.