БОЛАШАҚ ҚҰРЫЛЫСШЫ ҚАЗАҚСТАНДЫҚ КОЛЛЕДЖДЕРДІҢ ҮЗДІК СТУДЕНТТЕРІ БАЙҚАУЫНДА ЖЕҢІСКЕ ЖЕТТІ

Болашақ құрылысшы Қазақстан колледждерінің үздік студентінің бірі болып танылды. Оразқан Құндыз Талдықорған жоғары политехникалық колледжінде Техник-құрылысшы мамандығы бойынша білім алуда. “Қазақстан колледждерінің ТОП-100 студенті” байқауының жеңімпазы бала кезінен жобалаушы болуды армандаған.

“Бала кезімде маған әрқашан зәулім және әдемі ғимараттар ұнады. Уақыт өте келе мен “мұндай зәулім ғимараттарды кім жобалайды?”». Сонда ” олар қалай пайда болды?”, “олар қалай жасалады?». Осы оймен 9 сыныпты бітірген соң, Талдықорған жоғары политехникалық колледжіне оқуға түсуді ұйғардым. Талдықорған жоғары политехникалық колледжі менен бірінші дәрежелі маман даярлады. 2020 жылы “Тас қалау” құзыреттілігі бойынша “Worldskills-2020″ өңірлік чемпионатының жеңімпазы атандым”, – деп бөлісті болашақ құрылысшы, конкурстың жеңімпазы Оразқан Құндыз.

Айта кетейік, колледждердің ТОП-100 студенті 1-15 қараша аралығында онлайн-дауыс беру арқылы анықталды. Байқаудың республикалық кезеңіне еліміздің барлық өңірлерінен колледждердің 200-ге жуық үздік студенті арасында іріктелді. Олар өздерінің ғылыми әзірлемелерін, инновациялық идеяларын және стартап-жобаларын ұсынды.

“Қазақстан Республикасы колледждерінің ТОП-100 студенті” жобасы белсенді жастарды қолдау және колледждерде кадрлар даярлауды танымал ету мақсатында өткізіледі. Байқаудың барлық жеңімпаздары-оқуда және қоғамдық өмірде өздерін табысты көрсеткен дарынды балалар. Олар-үлгерімі жақсы студенттер, студенттік өзін-өзі басқару, еріктілер қозғалысының көшбасшылары, “WorldSkills” халықаралық чемпионаттарының және басқа да зияткерлік олимпиадалардың, конкурстар мен жарыстардың қатысушылары мен жеңімпаздары. Байқау жеңімпаздары кәсіпорындардың бірінші басшыларынан өз мамандықтары бойынша жұмысқа шақыру алады”, – деп атап өтті ҚР БҒМ Техникалық және кәсіптік білім департаментінің директоры Насымжан Оспанова.